Sıkça Sorulan Sorular

Rasyomed Kimdir?

Rasyomed bünyesinde geliştirilen “Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemii” (YBBYS) ile birlikte; global sağlık sektöründe kullanımı giderek artan, Türkiye’de ise başka bir örneği olmayan ve tamamen yerli süreç otomasyonunu hizmete sunuyoruz. Bu çözüm sayesinde, yoğun bakım servisi içerisindeki tüm süreçler dijital ortamda anlık takip edilebilen, raporları oluşturulabilen ve hızlı müdahaleler de bulunabileceğiniz bir yapıya dönüşecektir.

YBBYS Ne Amaçla Kullanılır?

Yoğun Bakım Servisi içerisinde gün içinde yapılan tüm akışların dijital ortamda yürütülmesini sağlamaktadır.

YBBYS Kimler Kullanabilir?

Yoğun Bakım Servisi olan tüm hastanelerde kullanılabilir. Özellikle yatak sayısı yüksek yoğun bakım servislerin süreçlerin takibi ve yönetimi açısından büyük oranda kolaylık sağlamaktadır.

Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi Kendi Yazılım Ekibiniz ile mi Oluşturtunuz?

Yazılımımız Türkiye’de, tamamen Türkiye kaynaklı, Türk mühendislerden oluşan ekibimiz tarafından geliştirilmektedir.

Farklı Uygulamalar ile Entegrasyon Sağlıyor musunuz?

Mevcutta kullanılan Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) ile tam entegrasyon sağlanabilmektedir. Bu sayede, farklı bir birimde oluşturulan hasta kaydı, yoğun bakım servisine otomatik olarak aktarılabilmekte, yoğun bakım süresince oluşan tüm kayıtlar da HBYS’ye anlık gönderilmektedir.

Satın alma süreçleri nasıl?

Hastanenin yapısına ve ihtiyaçlarına göre, peşin alım, vadeli ödeme ve kiralama seçenekleriyle satın alım yapılabilmektedir. Yazılımda Kuruma Özel Geliştirmeler Yapılabilir mi?

İhtiyaç halinde nasıl teknik destek alırım?

Rasyomed genel merkezinde bulunan teknik destek ekibimiz tek noktadan tüm sorularınıza ve taleplerinize destek sağlamaktadır. 0850 302 8787 numarasından mesai saatleri içerisinde bizlere ulaşabilirsiniz.

Kullanmayı bırakırsam bilgilerim ne olacak?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) gereği, yazılım içerisinde bulunan tüm kişisel veriler kurumun kendi sunucularında yedeklenmektedir. Sistemimizin kullanımını bitirme kararı alınması halinde lisanslamalar iptal edilerek süreç sonlandırılacaktır.

YBBYS Mobil Uygulaması mevcut mudur?

Sistemimize internet erişimi olan tüm cihazlardan web browser aracılığıyla erişilebilmektedir. Fakat sistemimiz uygulama marketlerinde henüz mevcut değildir. Yapım aşamasındadır. Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Yazılım Kullanımına Dair Eğitim Nasıl Veriliyor mu?

Belirli periyotlarda info@rasyomed.com.tr mail adresi üzerinden kurumsal eğitmenlerimiz tarafından online eğitimler verilmektedir.

YBBYS yoğun bakım servisinde bulunan eski verileri içeri aktarabilmekte midir?

Yoğun Bakım servisinde geriye dönük tutulan veriler sistemimize manuel olarak aktarılabilmektedir.