Yoğun Bakım Servisleri, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 28000 sayılı, 20/7/2011 tarihli Resmî Gazete’de yayınlanan tebliğ ile hastaların kritik durumları gözetilerek karmaşık süreç ve protokol içeren zorunlu standartlara sahiptir. %100 Türk sermayesi ve kendi yazılım ekibimiz ile geliştirdiğimiz “Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi (YBBYS)”; yoğun bakım servisinde bulunan her yatak için ayrı ayrı ekranlardan tüm hasta bilgilerini, anlık sağlık verilerini ve tedavi süreçlerini tek ekranda birleştirir. Bu bilgileri hastane içerisinde güncelleme, takip etme, raporlama ve arşivleme konusunda bütünleşik bir hizmet sunmaktadır.

Sürekli iletişimde olması gereken hekim, hemşire, hastane yönetimi ve diğer ilgili kişilere, yetkileri dahilinde gerekli bilgileri iletme, görev oluşturma, rapor alma ve alarm gönderme fonksiyonlarını da yazılımımız sağlamaktadır. Modüler çözümlerimiz ile yoğun bakım servislerine ait süreçleri ve uygulamaları, yazılımımızda gerekli entegrasyonları kısa sürede tamamlayarak her hastaneye özel, uygun bir yapıda sunmaktayız. Hastanelerdeki yoğun bakım servislerinin efektif takibi ile yoğun bakıma alınacak hastalar için en kısa zamanda, uygun hastaneye yönlendirme sistemini mümkün kılmayı amaçlıyoruz.

Sağlık Bilişim Çözümleri

Dijital Arşiv

Rasyomed’in dijital arşiv özelliği; sağlık formlarının herhangi bir hastanın hastaneye giriş yaptığı ilk andan itibaren tanı, teşhis ve tedavi süreçlerinin tümünü kapsayacak şekilde; üzerinde QR kod barındıran tek kullanımlık hasta bileklikleri ile hastaya ve sürece ait tüm bilgilerin depolandığı bir sistemdir. İdari formlar noktasında da Rasyomed, biyometrik imza aracılığı ile hastanelerdeki idari süreçlerin çok daha hızlı şekilde yürütülmesine imkân vermektedir.

Dijital Arşiv
NST

NST Merkezi Yazılım

Türkiye’de ilk defa Rasyomed ekibi tarafından oluşturulan NST Merkezi Yazılımı, NST cihazlarının entegrasyonunu ve NST verilerinin aktarımını gerçekleştirmektedir. Doğumun hemen öncesinde takip edilen kritik verileri sisteme entegre eden yazılım, veri yorumlama kabiliyeti ve aktif uyarı sistemi ile verilerin ilgili hemşire ve doktora iletilmesini sağlamaktadır.

Yıllık Eğitim Planlaması

Yıl içinde sağlık personeli tarafından alınması gereken 100’den fazla hizmet içi eğitim, Rasyotek Akademi aracılığı ve alanında uzman öğretim üyesi doktorların desteği ile offline eğitimler şekilde sunulmaktadır. Eğitimi alan ve tamamlayan tüm kullanıcılar, eğitimin sonunda online sınava girmektedirler. Raporlama özelliği sayesinde katılımcıların başarı durumları başta olmak üzere tüm süreç, bu sistem sayesinde kolaylıkla takip edilebilmektedir.

Yıllık Eğitim Planlaması